strumica denes logo

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ДАБИЛЕ!

Автор:

Датум:

октомври 25, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 25, 2018

Категории:

Хроника

Сообраќајна несреќа пред околу 40 минути кај село Дабиле. Како што не информираа очевидците има и полесно повредени. По сообраќајната несреќа, струмичката полиција пристигнала на местото на несреќата каде во моментот се утврдуваат причините за настанувањето на истата. Со повеќе детали во текот на утрешниот ден.