strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ СОНЧЕВО И ТОПЛО СО МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ – ПОПЛАДНЕ ЌЕ ИМА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ НА НЕСТАБИЛНА ОБЛАЧНОСТ СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Автор:

Датум:

мај 20, 2024

Автор:

Датум:

мај 20, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и услови за појава на невреме со силен ветер, интензивен пороен дожд и изолирана појава на град.