strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во источните делови со услови за слаб локален дожд

Автор:

Датум:

април 30, 2024

Автор:

Датум:

април 30, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во источните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.