Времето денес ќе биде променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд

јануари 18, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и потопло со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови каде ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Температурите во Струмица ќе се движат од 3 до 12 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: