strumica denes logo

ВО САБОТА ПОПЛАДНЕ ЌЕ ИМА УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ – ПОТОА СЛЕДУВА ПЕРИОД НА СТАБИЛНО И ТОПЛО ВРЕМЕ!

Автор:

Датум:

април 26, 2024

Автор:

Датум:

април 26, 2024

Денес во планинските подрачја ќе има краткотраен локален дожд, а во сабота попладне ќе има услови и за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно и топло време.