УХМР НАЈАВУВА: До крајот на неделата времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, раст на температурите ќе има во деновите од викендот!

До крајот на неделава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, освен во четврток, кога ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури до четврток ќе опаднат за неколку степени, а потоа ќе бидат во пораст, особено во деновите од викендот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ