УХМР НАЈАВУВА: Од денес до четврток времето ќе биде стабилно, од четврток попладне се очекува нов влажен бран!

декември 11, 2023

Од денес до четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст, освен по котлините каде што ќе има услови за појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне се очекува влажен бран со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: