strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ – ОСОБЕНО ВО ИСТОЧНИТЕ ДЕЛОВИ!

Автор:

Датум:

мај 3, 2024

Автор:

Датум:

мај 3, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град.