bandr

Хроника

Хроника

ОСУМНАЕСЕТ ГОДИШНО МОМЧЕ ОД БАНИЦА ПРЕГАЗИ ПЕШАК-ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО СКОПСКАТА КЛИНИКА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ!

На 02.06.2018 година во 15,45 часот, на регионалниот пат Струмица-с.Баница товарно моторно возило „Застава 640“ со струмички регистерски таблици, управувано од...

Хроника

(ФОТО) ДЕТЕ ОД СТРУМИЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА-ВО НЕСВЕСТ ПРЕНЕСЕНО ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА!

Синоќа околу 22:30 часот на улицата „Ѓорги Василев“ во Струмица се случи сообраќајна несреќа во која потешко повредено е дете. Како што не информиираа...