strumica denes logo

ТЕМПЕРАТУРА ДО 22 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ: Времето денес ќе биде претежно сончево и топло!

Автор:

Датум:

април 9, 2024

Автор:

Датум:

април 9, 2024

Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од јужен правец, температурите во Струмица ќе се движат од 2 до 22 степени целзиусови.