strumica denes logo
ВЛАДА

јули 18, 2019

Владата со предлог-разрешувањата и именувањата на нови директори во Струмица

По седницата на Владата, Премиерот Зоран Заев на прес конференција

Види повеќе

октомври 9, 2018

ЗДРАВА КОТЛИНА СО БАРАЊЕ ДО ВЛАДАТА: РЕШЕТЕ ГО РУДНИКОТ НА СМРТТА ИЛИ НАРОДОТ ЌЕ ГО РЕШИ

Здрава Котлина:  (Јавно барање до Влада на Република Македонија и

Види повеќе

јули 26, 2018

„Здрава котлина“: Владата излезе со манипулативно соопштение, ние сме против рудникот на смртта Иловица-Штука

Еколошкото здружение „Здрава котлина“ го демантира соопштението на Владата на

Види повеќе

јули 23, 2018

ЗДРАВА КОТЛИНА СО БАРАЊЕ ДО ВЛАДАТА: ДА СЕ ОБЈАВИ ЦЕЛИОТ ТРАНСКРИПТ ОД СРЕДБАТА ВО СТРУМИЦА

ЗДРАВА КОТЛИНА: Како еден од условите за наше идно присуство

Види повеќе

мај 29, 2018

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ГОДИНА ДЕНА ВО КОЈА ДЕМОКРАТИЈАТА Е ЗАМЕНЕТА СО СТРАВ, ЗАТОА НА 2 ЈУНИ СИТЕ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДА!

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, ПОЧИТУВАНИ ПРЕТСТАВНИЦИ НА МЕДИУМИТЕ ПОМИНУВА ЕДНА ГОДИНА ОД

Види повеќе

мај 21, 2018

ГЛАСНИК: Владата молчи за рудникот во Иловица, Струмица се спрема за протести и блокади

СТРУМИЦА, 21.05.2018 – Активистите од здружението „Здрава Котлина“ од Струмица

Види повеќе