strumica denes logo
струмица

септември 6, 2021

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Слаткарница „Карамела“ слави 20 години постоење!

Слаткарница „Карамела“ слави 20 годишен јубилеј. По тој повод, сопствениците

Види повеќе

мај 23, 2021

ЕКЛЕРОТ Е ЕДЕН ОД НАЈПРОДАВАНИТЕ ДЕСЕРТИ НА НАШИТЕ ПРОСТОРИ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НИВНАТА ИСТОРИЈА!

Еклерот несомнено е еден од најпродаваните десерти на нашите простори.

Види повеќе

септември 27, 2020

Крстовден – кратка сторија за големиот празник!

Воздвижение на Чесниот Крст или Крстовден — значаен христијански празник од есенскиот циклус,

Види повеќе

септември 12, 2020

ФОТО СЕЌАВАЊЕ: ПОПУЛАРНИТЕ МОТО ТРКИ ВО СТРУМИЦА!

Денешната статија има содржина која со сигурност им е позната

Види повеќе

јули 12, 2020

ДЕНЕС Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: ПЕТРОВДЕН – ВЕЧНОТО ДЕЛО НА АПОСТОЛИТЕ ПЕТАР И ПАВЛЕ!

Денес се празнува големиот христијански празник Петровден. Со овој голем

Види повеќе
????????????????????????????????????

јануари 31, 2020

АНКЕТА: Дали економската несигурност кај младите брачни парови во Струмица доведува до разводи?

Според државниот завод за статистика во споредба со минатите години,

Види повеќе

јануари 16, 2020

СЕЌАВАЊЕ: Слаткарница „Пеливан“ на старата струмичка чаршија

Во минатото, на струмичани им е било пружено задоволството да

Види повеќе

декември 30, 2019

СЕЌАВАЊЕ: СТАРИОТ СТРУМИЧКИ ТЕАТАР

Прегрнат од доза елегантност и префинетост, стариот струмички театар секојдневно

Види повеќе

декември 30, 2019

(СПОДЕЛУВАЈТЕ): НА ТРИГОДИШНИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ЃОРЃИ МУ Е ПОТРЕБНА НАШАТА ПОМОШ ЗА ЛЕКУВАЊЕ!

Тригодишниот Ѓорѓи Трајков од Струмица е храбар борец и е

Види повеќе