strumica denes logo
Струмица-Радовиш

февруари 14, 2019

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВЕЧЕРВА: ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ!

По страшната несреќа вчера, нова несреќа се случи во Македонија

Види повеќе

јануари 25, 2019

НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ „МЕРЦЕДЕС“ СЕ ЗАБИ ВО ОГРАДА НА БЕНЗИНСКА: ТРИ ЛИЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ!

Синоќа околу 02:00 часот по полноќ, се случи сообраќајна несреќа

Види повеќе

ноември 11, 2018

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ: ДЕДО И ВНУК ПОВРЕДЕНИ!

На 10.11.2018 година околу 09,40 часот било пријавено дека на

Види повеќе

август 18, 2018

Земјоделци кои се незадоволни од откупот на сливи го блокираа патот Радовиш – Струмица

Земјоделци незадоволни од откупот на сливи, од 11 часот го

Види повеќе