strumica denes logo

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВЕЧЕРВА: ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ!

Автор:

Датум:

февруари 14, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 14, 2019

Категории:

Хроника

По страшната несреќа вчера, нова несреќа се случи во Македонија вечерва, а како што информира АМСМ, патот Струмица-Радовиш е во прекин.

„Од 21.20 часот во прекин е сообраќајот во двата правци на магостралниот пат Струмица-Радовиш и обратно, поради случена сообраќајна незгода во близина на Градашорска раскрсница“, стои во соопштението.

Повеќе детали од МВР се очекуваат подоцна.