Home

Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ: ДЕДО И ВНУК ПОВРЕДЕНИ!

Home

На 10.11.2018 година околу 09,40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Радовиш кај с.Војславци патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со радовишки регистерски таблици управувано од Р.С.(21) од с.Лубница-Конче, излетало од патот и се превртело. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото и сопатникот Р.К.(71) од с.Конче. Повредените биле пренесени во Клиничкиот центар во Штип за укажување на лекарска помош, а потоа Р.С. бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Радовиш и се работи на целосно расчистување на случајот.