strumica denes logo

НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ „МЕРЦЕДЕС“ СЕ ЗАБИ ВО ОГРАДА НА БЕНЗИНСКА: ТРИ ЛИЦА СЕ ПОВРЕДЕНИ!

Автор:

Датум:

јануари 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јануари 25, 2019

Категории:

Хроника

Синоќа околу 02:00 часот по полноќ, се случи сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш во која повредени се три лица. Автомобилот со марка „Мерцедес“ од засега непознати причини се забил во оградата на бензинска станица. Полицијата веднаш пристигнала на местото на несреќата и извршила увид на истата, а повредените итно пренесени во Штипската болница. Со повеќе детални информации во текот на утрешниот ден.