рецепт

јануари 13, 2023

ФАНТАСТИЧЕН РЕЦЕПТ ЗА МИНИ КРОФНИЧКИ

СОСТОЈКИ: 2 јајца 2 лажички шеќер 1-2 кесички ванилин шеќер

Види повеќе

јануари 12, 2023

ВКУСЕН РЕЦЕПТ ЗА ЧОКОЛАДНИ ПИРАМДИ: ГОТОВИ ЗА 30 МИНУТИ!

Состојки: чаша = 180 мл За кексот 3 јајца 1

Види повеќе

мај 23, 2021

ЕКЛЕРОТ Е ЕДЕН ОД НАЈПРОДАВАНИТЕ ДЕСЕРТИ НА НАШИТЕ ПРОСТОРИ – ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НИВНАТА ИСТОРИЈА!

Еклерот несомнено е еден од најпродаваните десерти на нашите простори.

Види повеќе

септември 27, 2020

ВО СЕЗОНАТА НА ПОДГОТОВКА НА ЗИМНИЦИ: СУШЕНИ ДОМАТИ ВО МАСЛО

Постојат многу начини за конзервирање на доматите, но во последните

Види повеќе

септември 27, 2020

ЧОКО КОРПИЧКИ: РЕЦЕПТ СО НЕОДОЛИВ ВКУС, ГОТОВ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС!

Совршена комбинација на чоколадо, кекси, кикирики и банана. Десерт за

Види повеќе

февруари 28, 2019

Рецепт на денот: Наједноставната крем торта со кафен шеќер

Потребни состојки: 250 грама црно чоколадо 2 лажички кафен шеќер

Види повеќе

февруари 25, 2019

(ВИДЕО) Рецепт за подготовка на вкусна домашна пица!

Пицата е едно од омилените јадења на многу луѓе ширум

Види повеќе

јануари 20, 2019

РЕЦЕПТ: Крем колач со бисквити готов за 5 минути!

Направете вкусен колач којшто е кремав, лесен и неодолив! Да

Види повеќе

јануари 20, 2019

РЕЦЕПТ: Крцкави крокети од кашкавал и кулен

Направете вкусни крокети со кашкавал и кулен кои се поховани без

Види повеќе