Home

Perdormire

Tag - потерница

Хроника

22 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПО ПРЕТХОДНА РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПРЕДАДЕН НА ЗАТВОРОТ ВО ШТИП ПОРАДИ „РАЗБОЈНИШТВО“ И „ТЕШКИ КРАЖБИ НА ДРЗОК НАЧИН“

На 12.02.2019 година во 00:40 часот врз основа на распишана потерница од Затвор Штип во ПС Струмица е приведен Д.А.(22) од Струмица. Во 02:10 часот лицето е...