ПО ПРЕТХОДНО РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА, ПРИВЕДЕН М.А ЗА СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО ТЕШКА КРАЖБА!

март 20, 2019

На 19.03.2019 година во 04:30 часот во Полициска станица Струмица бил приведен М.А.(31) од Струмица за кого била распишана потерница за издржување затворска казна за сторено кривично дело „Тешка кражба на дрзок начин“. Во 06:00 часот лицето било предадено во Затвор Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: