Perdormire

Tag - опен фест

Култура

Градоначалникот Јаневски им се заблагодари на сите кои што беа дел од најуспешното издание на Струмица опен фестивалот

Синоќа се затвори големата фест сцена на Струмица опен фестивал 2018. Градоначалникот Коста Јаневски, денеска, упати јавна благодарност до организаторите од...

Култура

Првиот јавен настап на Хана: Мама Тамара ја изнесе на голема сцена пред публика во Струмица синоќа!

Иако е во блажена состојба, Тамара Тодевска е доста активна трудница, а покрај семејните летни патувања, не ги заобиколува ниту настапите. Вчеравечер таа...

Култура

Се е подготвено за официјалниот почеток на седмото издание на Струмица опен фестивалот!

Во кабинетот на градоначалникот Коста Јаневски денеска се одржа координативен состанок со членовите на организациониот одбор и претставници на институциите кои...