strumica denes logo
најава

октомври 19, 2018

МЕТЕОРОЛОГОТ НА 1ТВ-СЛАВЧО ПОПОСКИ, ЗА НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ГО НАЈАВИ ПРВИОТ СНЕГ!

Натпросечно топлото време за овој дел од годината ќе се

Види повеќе

јули 4, 2018

УХМР СО НАЈАВА ЗА ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ ДЕНЕСКА!

Управата за хидрометеоролошки работи за попладне во северните и источните

Види повеќе

јуни 19, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА НАЈАВА!

Во текот на денешниот вторничен ден времето во државава ќе

Види повеќе

мај 8, 2018

DISCONNECTED ни најавуваат нова песна!!

Електронското дџ-ско дуо “DISCONNECTED” од кое една половина е струмичанецот

Види повеќе