СЛАВЧО ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА НАЈАВА!

јуни 19, 2018

Во текот на денешниот вторничен ден времето во државава ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северен и од североисточен правец додека уште од претпладнево има услови за слаб локален дожд, стои во временската на Славчо Поповски.

Од пладневните часови па натаму повторно ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално не се исклучува можноста за поинтензивни процеси проследени со електрични празнења и услови за појава на град.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 31 степен.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ