СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: ЦИКЛОН ТОДОР НОСИ НОВО СТРАШНО НЕВРЕМЕ И ВО МАКЕДОНИЈА!

мај 4, 2018

Циклонот ТОДОР од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи.

Локално процесите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ проследени со интензивен пороен дожд кој може да услови локални поројни поплави во регионот, силен ветер, силни и чести електрични празнења и појава на град.

Кога кажуваме регион тоа се однесува на нашите соседни држави како и на северозападен Балкан.

Циклонот ТОДОР ќе се интензивира и кај нас во Македонија со што локално процесите можно е да бидат ПОИНТЕНЗИВНИ проследени со интензивен пороен дожд, засилен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Локално не се исклучува можноста за појава на локални поројни поплави доколку некаде се случат овие поинтензивни атмосферски процеси.

Граѓаните ширум Балканот се предупредуваат доколку се појават електирчни празнења да не претстојуваат на отворен простор и под осамени дрвја додека вочарите своите стада да ги делат во помали групи со цел да ги заштитат.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ