strumica denes logo
изложба

март 27, 2019

ИСТОРИЧАРИТЕ НА СОУУД „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ СО ИЗЛОЖБА „100 ГОДИНИ ОД МАКЕДОНСКИОТ ФРОНТ“

Денеска,на 27.3.2019 г. во СОУУД”Димитар Влахов” се случи свечено отворање

Види повеќе

ноември 10, 2018

(ФОТО) „НЕСКРОТЛИВАТА ЕНЕРГИЈА“ на Александар Филев ги воодушеви струмичани!

Струмичани воодушевени од деветтата самостојна изложба на Академскиот сликар од

Види повеќе

ноември 3, 2018

На деветти ноември самостојна Изложба насловена „НЕСКРОТЛИВА ЕНЕРГИЈА“ на струмичанецот Александар Филев

Како што најавивме претходно, Академскиот сликар од Струмица-Александар Филев ќе

Види повеќе

септември 1, 2018

ИЗЛОЖБА ВО СТРУМИЦА: Македонија и македонците во Првата светска војна!

Балканските војни 1912-1913 година кои резултираа со распарчување на Македонија

Види повеќе

април 13, 2018

Струмичанецот Никола Пијанманов со „Времиња“ во Галеријата на МКЦ – Скопје

Триесетина слики настанати во последниве четири години ја чинат „Времиња“,

Види повеќе

март 25, 2018

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СПЕКТАКУЛАРНА ПРВА ИЗЛОЖБА НА ЛИКОВНИ ДЕЛА НА МЛАДИОТ СТРУМИЧКИ УМЕТНИК ТАШЕ ПЕФЌЕВ!

Во просториите на НУЦК „АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА вечерва младиот талентиран уметник

Види повеќе