(ФОТОГАЛЕРИЈА) СПЕКТАКУЛАРНА ПРВА ИЗЛОЖБА НА ЛИКОВНИ ДЕЛА НА МЛАДИОТ СТРУМИЧКИ УМЕТНИК ТАШЕ ПЕФЌЕВ!

март 25, 2018

Во просториите на НУЦК „АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА вечерва младиот талентиран уметник Таше Пефќев ги собра струмичани на едно место и го прикажа својот талент кој веруваме дека во иднина ќе му придонесе многу.

Просторијата беше претесна од народ, насмеани лица и солзи радосници можеа да се забележат кај најблиските на Пефќев. Таше со сигурност е првиот млад уметник во Струмица кој направи спектакуларна изложба за која долго ќе се зборува! Ние од се’ срце му посакуваме многу успех во иднина! Браво

ЦЕЛОСНАТА ФОТОГАЛЕРИЈА МОЖЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ