Home

Perdormire

Tag - Христијан Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ

НУЦК „АНТОН ПАНОВ“ СЕ НАПОЛНИ ДО ПОСЛЕДНО СЕДИШТЕ, ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ПОРАЧА ДЕКА ЗОРАН ЗАЕВ И СДСМ ЌЕ БИДАТ ИСПРАТЕНИ ВО ТЕМНАТА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во културниот центар „Антон Панов“...

Струмица

СОПРУГАТА НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ РОДЕНА СТРУМИЧАНКА: Ако ја гледаме добрината во луѓето, ќе стигнеме до среќата

На Божик во семејството на лидерот на ВМРО/ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има двојно славење. Со сите православни обичаи се слави Христовото раѓање, но и именденот...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ЈА ПОСЕТИ СТРУМИЦА -НЕ ДОЗВОЛИ ДА БИДЕ ПОСЛУЖЕН СО РУЧЕК И САМИОТ ТОЈ ДЕЛЕШЕ ОД ГРАВОТ МЕЃУ ПРИСУТНИТЕ!

По повод денешниот празник „Свети Петнаесет Тивериополски маченици“ патрон на град Струмица, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски беше во...

Култура

(ВИДЕО) ДОНЕВ ГИ ПОКАНИ СТРУМИЧАНИ УТРЕ НА ПРАЗНИЧЕН РУЧЕК – ВО СТРУМИЦА ЌЕ БИДЕ И ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ!

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, УТРЕШНИОТ ПРАЗНИК – ДЕНОТ НА СВЕТИТЕ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ МАЧЕНИЦИ, ПАТРОНОТ НА ГРАДОТ, ОПШТИНСКИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО- ДПМНЕ...