Perdormire

Tag - граѓани

Хроника

„Ни требаат итно парите за операција во Струмица“ – Пензионер наседнал на измама и останал без 8.000 евра!

Пензионер од Гевгелија наседнал на измама на двајца измамници и останал без 8.000 евра, вчера во Гевгелија. Како што информираат од МВР, Н.В.(72) вчера...

Култура

ПРОБЛЕМИ ВО СТРУМИЦА: НОВА РУБРИКА НА НАШИОТ ПОРТАЛ-ПРИЈАВЕТЕ ПРОБЛЕМ И ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕН АНОНИМНО!

Доколку се соочувате со вид на проблем којшто може да биде разрешен со помош на јавноста и сограѓаните, ве охрабруваме да го споделите со нас, како медиум кој...

Струмица

Работна средба на Советодавна група на граѓани, за поголема безбедност на учесниците во сообраќајот

Со цел решавање на идентификувани проблеми и прашања за зајакнување на безбедноста на учесниците во сообраќајот, во организација на МВР-СВР од Струмица, со...