strumica denes logo
гол

мај 2, 2019

ВИДЕО: Струмичанецот Наце Митев од трибина ја сними чудесијата од гол на Меси!

„Камп Ноу“ иако важи за најголем стадион во Европа, сепак,

Види повеќе

октомври 27, 2018

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ ПОВТОРНО НА ВРВОТ: Магијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е кандидат за гол

Види повеќе

септември 27, 2018

Вечниот Пандев го матира Киево-Втор гол сезонава за ГРАНДЕ ПАНДЕВ!

Повредата е минато за Горан Пандев, па откако не настапи

Види повеќе

април 24, 2018

ВИДЕО: Волшебен лоб и гол на сезоната за Пандев во дресот на Џенова

Синоќа беше вечерта  на македонските фудбалски интернационалци, па по два

Види повеќе