strumica denes logo

Вечниот Пандев го матира Киево-Втор гол сезонава за ГРАНДЕ ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

септември 27, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

септември 27, 2018

Категории:

Спорт

Повредата е минато за Горан Пандев, па откако не настапи на дуелот со неговиот поранешен клуб Лацио, се врати во тимот и блесна против Киево на „Луиџи Ферарис“. Имено, во првиот дел не му одеше од нога, беше нервозен, заработи и жолт картон, но во второто полувреме работите се сменија.

Во 54. минута струмичанецот го совлада ветеранот Сорентино, откако претходно на мал простор си поигра со гостинската одбана. Ова е втор гол во сезоната , со кој зголеми на 2-0 за Џенова против „летечките магариња“.

Претходно, капитенот на македонската репрезентаиција погоди во убедливиот пораз од Сасуоло во Реџо Калабрија.