strumica denes logo

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ ПОВТОРНО НА ВРВОТ: Магијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија

Автор:

Датум:

октомври 27, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 27, 2018

Категории:

Спорт

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е кандидат за гол на сезоната 2017/2018 во Серија А.

Мајсторијата на офанзивецот на Џенова против Верона на мечот во кој тимот на Пандев триумфираше со 3-1 е во изборот за најдобар гол од минатата сезона во организација на „Гран гала де Калчо“ и „Скај спорт“

ВИДЕОТО НА СЛЕДНИОТ ЛИНК: https://youtu.be/SXIfnqlON58