ВИДЕО: Волшебен лоб и гол на сезоната за Пандев во дресот на Џенова

април 24, 2018

Синоќа беше вечерта  на македонските фудбалски интернационалци, па по два прекрасни гола на Енис Барди од слободен удар, ништо покусо не остана и Горан Пандев, кој со гол во 93. минута ја запечати победата на Џенова против Верона.

Македонскиот фудбалски репрезентативец доби шанса во 81. минута, а во самиот финиш по еден соло продор со прекрасен лоб удар од работ на шеснаесетникот го матира гостинскиот голман и ги постави конечните 3-1.

ГОЛОТ МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК : blob:https://www.dailymotion.com/e627c2bf-9bd8-4186-9d85-f3b64c8fe2b2

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ