strumica denes logo
глобал

февруари 5, 2019

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА СЕМАФОРИТЕ КАЈ „ГЛОБАЛ“

Околу 19:30 часот, на семафорите кај „Глобал“ се случи сообраќајна

Види повеќе

февруари 3, 2019

(ФОТО)Знаете ли која е највисоката зграда во Струмица?

Иако не можеме да се пофалиме со висококатници кои го

Види повеќе

јануари 30, 2019

ПАЗАРЏИИТЕ ВО „ГЛОБАЛ“ СЕ ЖАЛАТ: „ОВА Е СРАМОТА НИ ЈА ИСКЛУЧИЈА СТРУЈАТА“, „КОМУНАЛЕЦ“ СО РЕАКЦИЈА ДО ПАЗАРЏИИТЕ!

До редакцијата на Струмица Денес пристигна информација од повеќе граѓани

Види повеќе

август 10, 2018

ОГЛАС: СЕ ИЗДАВА ДЕЛОВЕН ПРОСТОР ПОЗАДИ „ГЛОБАЛ“

Се издава деловен простор позади „ГЛОБАЛ“. Сите оние кои се

Види повеќе