Home

Perdormire

Tag - Димитар Џорлев

Култура

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДИМИТАР ЏОРЛЕВ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКАТА ОЛИМПИЈАДА ПО ФИЗИКА!

Ученикот на СОУ „Јане Сандански“-Струмица Димитар Џорлев е дел од 5-члениот тим кој ќе ја претставува Македонија на Европската олимпијада по физика која ќе се...

Култура

Димитар Џорлев од ООУ „Видое Подгорец“ освои златен медал на Јуниорската македонска математичка олимпијада

На Машинскиот факултет во Скопје, викендот, се одржа 22-та Јуниорска македонска математичка олимпијада на која учествуваа најдобрите математичари од неодамна...