СТРУМИЧАНЕЦОТ ДИМИТАР ЏОРЛЕВ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКАТА ОЛИМПИЈАДА ПО ФИЗИКА!

февруари 27, 2019

Ученикот на СОУ „Јане Сандански“-Струмица Димитар Џорлев е дел од 5-члениот тим кој ќе ја претставува Македонија на Европската олимпијада по физика која ќе се одржи во Рига, Латвија од 31 мај до 4 јуни годинава. Браво за Димитар и големи честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: