strumica denes logo
Александра Јанева

март 28, 2019

(ВИДЕО) Слушнете го одговорот на Александра Јанева!

На неполн месец од промовирањето на последниот сингл „Срце отвори“

Види повеќе

март 2, 2019

(ВИДЕО) ОДЛИЧНА КАКО И СЕКОГАШ: Александра Јанева со нов сингл „Срце отвори“

Поп-пејачката Александра Јанева има нова песна со видео-запис насловена „Срце

Види повеќе

декември 15, 2018

(ВИДЕО) „90 СЕКУНДИ“ СО СТРУМИЧАНКАТА АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА!

„90 SECONDS“ е серијал во кој што еден гостин одговара

Види повеќе

октомври 18, 2018

ИНТЕРВЈУ СО АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА – МОЈОТ ИДОЛ БЕШЕ И ЌЕ ОСТАНЕ ТОШЕ ПРОЕСКИ!

Денешен наш гостин е убавата и талентирана Александра Јанева. Победничката

Види повеќе

септември 8, 2018

(ВИДЕО) Александра Јанева ја преработи „Ако ме сакаш“ на Лина Пејовска!

Александра Јанева и гитаристот Тино Стојановски направија нова верзија на

Види повеќе

мај 14, 2018

„Ќе се вратам некој ден” – ново од нашата струмичанка Александра Јанева

Поп-пејачката Александра Јанева го објави својот нов сингл „Ќе се

Види повеќе

мај 10, 2018

АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА ВО НОВИОТ СПОТ ВО ЕДЕН ОД НОВИТЕ МОДЕЛИ НА GUESS ОД ОПТИКА СФЕРА!

Нашата Александра Јанева во спотот за новата песна  ќе ги носи еден

Види повеќе