strumica denes logo

За време на викендов ќе преовладува сончево време со студени утра и со умерена облачност во текот на денот

Автор:

Датум:

јануари 13, 2024

Автор:

Датум:

јануари 13, 2024

За време на викендов ќе преовладува сончево време со студени утра и со умерена облачност во текот на денот. Во почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и повисоките места, особено во западните делови каде што ќе се формира нова снежна покривка. Во пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Температурите во Струмица ќе се движат од -11 до 0 степени целзиусови!