strumica denes logo

Времето днес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Автор:

Датум:

мај 6, 2024

Автор:

Датум:

мај 6, 2024

Времето днес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.