strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: ЗАСИЛЕН ВЕТЕР ОД НАД 60КМ/Ч И ВНРЕЖИ ОД ДОЖД – НАЈАВА ОД УХМР!

Автор:

Датум:

март 27, 2024

Автор:

Датум:

март 27, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 km/h) од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.