Времето денес во Струмица наутро ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и температури од -18 до 1 степен целзиусов

јануари 23, 2024

Времет доенес наутро ќе биде многу студено, по одделни котлини со услови за појава на магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Температурите во Струмица ќе се движат од -18 до 1 степен целзиусов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: