Времето денес во Струмица ќе биде сончево со мала до умерена облачност, температурите ќе се движат од -3 до 7 степени целзиусови

јануари 25, 2024

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне на места облачноста ќе се зголемува и ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините краткотрајно да провејува снег.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: