strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Утрото студено, преку денот сончево со појава на мала облачност со температури од -4 до 11 степени целзиусови

Автор:

Датум:

март 20, 2024

Автор:

Датум:

март 20, 2024

Утрото студено, преку денот сончево со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.