strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

мај 8, 2024

Автор:

Датум:

мај 8, 2024

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со обилен пороен дожд за кратко време, грмежи, засилен ветер и појава на град.