Времето денес преку денот ќе биде сончево, тивко и релативно топло со температури од -3 до 14 степени целзиусови

декември 26, 2023

Претпладне по котлините и особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла која во текот на денот ќе се намали. Преку денот ќе биде сончево, тивко и релативно топло освен во котлините со подолготрајна магла.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: