strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

април 13, 2024

Автор:

Датум:

април 13, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.