strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец

Автор:

Датум:

јули 4, 2023

Автор:

Датум:

јули 4, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне претежно во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 28 степени целзиусови.