strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и потопло, ќе дува слаб до уемрен ветер

Автор:

Датум:

октомври 19, 2023

Автор:

Датум:

октомври 19, 2023

Сончево и потопло со мала до умерена облачност поголема во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.
Температурите во Струмица ќе се движат од 4 до 17 степени целзиусови.