strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност – попладне ќе има услови за ретка појава на локален пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

јуни 8, 2024

Автор:

Датум:

јуни 8, 2024

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за ретка појава на локален пороен дожд и грмежи. UV=8