strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Автор:

Датум:

мај 13, 2024

Автор:

Датум:

мај 13, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.