strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

март 12, 2024

Автор:

Датум:

март 12, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.