strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на ретки грмежи

Автор:

Датум:

мај 15, 2024

Автор:

Датум:

мај 15, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.